Hydrocolon aneb jak to vidím já

Hydrocolon neboli očista tlustého střeva, hmm. Možná někteří už víte, o co jde, někteří z vás už pravidelně podstupují tuto proceduru, někteří jste se ještě neodvážili, anebo jste absolutně proti. Chtěla bych se s vámi podělit o mou vlastní zkušenost a možná vám pomoci se rozhodnout.

V minulém roce se mi kamarádka svěřila, že byla na hydrocolonu. Už jsem věděla, o čem mluví, protože sama jsem o tom také přemýšlela, ale nikdy se neodhodlala. Bylo mi i hloupé o tom s někým mluvit, protože mluvit veřejně o tom, že si chci dobrovolně nechat něco strčit, víte kam, a pak se nechat napouštět vodou, může vypadat divně. S něčím takovým se přece nesvěřujeme. Občas jen o tom někdo píše na blogu :o). Každý má své nazory a přesvědčení a reakce můžou být různé. Konečně jsem se z první ruky dozvěděla, že to opravdu nic není, a bylo rozhodnuto. V tu dobu jsme akorát měli jet do Polska na dovolenou, a tak jsem si našla nejbližší kliniku, kde hydrocolon dělají, a rovnou se objednala i na testy potravinové intolerance. Musím přiznat, že jsem docela posera a všeho neznámého se bojím, minimálně jsem z toho vystresovaná vždy několik dní předem, ale když je po všem, musím se smát sama sobě. A tak je to se mnou vždycky :o).

Co mě k tomu přimělo?

Očišťovaní střev je přece proces, ke kterému dochází v našem těle každý den. Aspoň by to tak mělo být, a jestli ne, tak pak je něco špatně. S tím pak souvisí i náš zdravotní stav. Většina lidí trpí nadýmáním, plynatostí, zácpou, bolestmi břicha, astmatem, ekzémy a mohla bych pokračovat. Zdravotní stav se samozřejmě zhoršuje, když ignorujeme to, co nám naše tělo říká, nepřikládáme velkou váhu tomu, co jíme, a žijeme nezdravě. Já se snažím žít zdravě, i když vždycky to tak nebylo. Jsem přesvědčená o tom, že naše imunita a zdraví záleží na stavu našich střev. V záhybech tlustého střeva se dlouhodobě usazují zbytky potravy. Ty se stávají živnou půdou pro hnilobné a kvasné procesy. Bakterie a kvasinky produkují ve zvýšené míře toxiny procházející sliznicemi, vstřebávají se do krevního a lymfatického oběhu. Dochází k narušení schopnosti střevní sliznice vstřebávat důležité vitamíny a živiny, no a vytváří se prostředí, které je rájem parazitů. Já jsem hydrocolon  brala jako prevenci a začátek očišťování svého organismu. Takový detox pěkně od podlahy. Postupně o tom budu psát v dalších článcích.

1495897404 (1)

 

Našla jsem si tedy kliniku, kde hydrocolon dělají, a objednala se. Při domlouvání schůzky mi rovnou řekli, že na proceduru se musím připravit. Dva dny předem bych měla odlehčit svou stravu, vynechat vše, co se těžko tráví, jako maso, syrová zelenina, vše co nadýmá (hrách, fazole, květák, brokolice) a samozřejmě smažené jídlo. Strava by měla být více kašovitá. Já jsem pila šťávu z červené řepy, jedla jáhlovou kaši a pila lněné semínko, tedy odvar, aby se střeva hezky vyprázdnila, a hodně jsem pila vodu, protože to je také důležité.

Ráno před celou procedurou  jsem se opravdu bála, ale když už jsem dorazila na kliniku, trochu ten strach ze mě spadnul. Všichni byli moc milí, asi mi ten strach viděli na očích. Vyplnila jsem dotazník ohledně zdravotního stavu a  přišla si pro mě moc milá slečna a všechno mi začala vysvětlovat. Měla jsem se připravit v koupelně, kde byl i sprchový kout, připravené ručníky a vše, co bych mohla potřebovat pro svůj komfort. Celá procedura se odbývá v místnosti hned vedle. Trvá to 45 minut až 1 hodinu v příjemné pozici v leže na zádech. Přikrytá jsem byla dekou, aby mi bylo teplo a příjemně. Přístroj nevydává žádný nepříjemný zvuk, není cítit ani žádný zápach a celý postup je velice hygienický. V pozici na boku mi byl rektálně zaveden plastový tubus (jen kousek) nic strašného. Potom jsem se položila na záda a mohla jsem  vše sledovat. Skrze přístroj je do tlustého střeva přiváděna voda, která má teplotu těla. Terapeutka po celou dobu reguluje přívod vody a kontroluje váš stav. Voda povzbuzuje střevní peristaltiku a omývá střevo až k oblasti slepého střeva.

Vše, co jsem cítila, byl pocit plného břicha a potom trochu zvláštní pocit, když voda odchází z těla ven. Důležité je, že vůbec nic nebolí, a po celou dobu bylo o mě dobře postaráno. Jestli mám být upřímná, tak pro mě je víc nepříjemné, když mi kosmetička vytrhává obočí. Asi jsem divná. Od terapeutky jsem se dověděla, že někteří klienti mají ve střevech nestrávené zbytky jídla a střeva mají opravdu zaneřáděná. Ani jsme si nestačily pořádně popovídat a bylo po všem. Vyndání trubičky a odchod na toaletu. Dá se říct, že to je druhá fáze celé procedury. Ve střevě může zůstat ještě hodně vody nebo zatvrdlé usazeniny, které bývají opravdu tvrdé a neprojdou trubicí ven.

Nakonec jsem dostala informace o tom, jak si znovu obnovit střevní mikroflóru, jak jíst, co jíst, a čekal mě ještě test potravinové intolerance, ale o tom příště.

Sama za sebe mohu říct, že budu chodit každý rok. Měla jsem mnohem více energie, což se projevilo okamžitě. Žádný diskomfort jsem vůbec necítila ani později. Za odměnu jsem vyrazila ještě na nákupy, takže můžete celý den normálně fungovat bez omezení. Neskončila jsem jen u hydrokolonu a své tělo očišťovala dále. Na vlastní kůži jsem se přesvědčila o tom, že na stavu našich střev a tom, co jíme, opravdu hodně záleží.

 

Nejčastější otázky, které jsem na internetu objevila, a můj názor na ně:

Co mi to přinese?

Výplach střev je dobrý při prevenci rakoviny tlustého střeva. Češi akorát jsou takovými nechtěnými rekordmany, co se týče rakoviny tlustého střeva.

Může pomoci při plynatosti a nadýmání, chronických zácpách, únavě, při kožních problémech, při candidě, při poruchách imunity atd. Důležité je ale říct, že i tak je potřeba upravit stravování!

Může prý dojít k jakémusi návyku. Střeva si zvyknou, zleniví a přestanou pracovat samostatně.

Ano, myslím, že se to může stát při častém užívání této terapie. Když ji ale podstoupíte 1−2x do roka, jsem přesvědčená, že se nic takového nemůže stát. Větší problémy si můžete způsobit projímadly.

Může dojít k porušení střeva, z něhož se odplavují i dobré bakterie.

Ve střevě máme dobré bakterie i ty špatné. Na druhou stranu si myslím, že většina z nás by byla překvapená, co všechno máme ve střevě. Může to být způsobeno tím, co jíme, pokrmy, které netrávíme, příliš mnoho cukru v potravě. Často trpíme plynatostí, zácpou, nadýmáním, candidózou, máme oslabenou imunitu a mohla bych pokračovat. To, že jsem přišla i o dobré bakterie, mě osobně vůbec netrápilo, protože střevní mikroflóra se dá znovu obnovit. Je jen na každém z nás, jestli se v našem těle zabydlí více těch dobrých bakterií, nebo těch špatných.

Větší problém bych viděla s antibiotiky. Předepisují se úplně na všechno a doktor vůbec nezmiňuje, že antibiotika likvidují i dobré bakterie. Když nezaberou ta první, možná pomůžou ta silnější.

Díky hydrocolonu mohu rychle zhubnout.

Z těla se odplavují kaly, nečistoty a toxiny, které mají svoji váhu, ale tukové zásoby se tím neodstraní. Hubne se sportem a zdravou stravou! Lidem, kteří se cpou nezdravým jídlem a potom by si chtěli nechat čistit střeva, tuto metodu nedoporučuji! Změňte své návyky.

13940232_1261164150594730_1435836808_o

Na závěr bych chtěla říct, že nejsem lékař a všechny uvedené informace jsou mé zkušenosti a názory. Každý musí vzít v úvahu svůj zdravotní stav. Pro mě je důležitá prevence, a co se týče léčby, jsem spíš pro ten alternativní způsob. Nelíbí se mi, že doktoři léčí ve většině případů pouze příznaky a neléčí příčiny nemocí.

lillan.andrea@seznam.cz
Pomohu vám dostat se ze stratovací čáry do cílové rovinky. Cvičení, zdravé jídlo a pozitivní myšlení se stane i vaší součástí. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.