Můj příběh

Ráno se budím, a i když venku prší, je nádherný den. Za noc jsem musela několikrát vstát k mému pokladu, který má právě půl roku, ale i tak jsem odpočatá a plná energie. Nemůžu se dočkat, až Sofinka půjde spát a já budu mít čas na cvičení, které je mým každodením rituálem, a já ho miluji.

Dnes nosím velikost 38 a jsem hrdá na to, jak vypadám. Cítím se sebevědomá, přitažlivá, fit, plná energie, plná snů o tom, co chci dokázat, protože mám pocit, že můžu mít vše, po čem jsem vždy toužila. Konečně objevuji to, co mi svět nabízí.

Vždycky to tak nebylo

Už jako dítě jsem měla kila navíc (hodně kilo navíc), děti se mi smály a já už od malé holky začínala být víc a víc uzavřená v sobě. Byla to má ochrana před vnějším světem, před posměchy a ponižováním. Sport mi ale nikdy nebyl cizí. Hlavní problém tedy nebyl až tak v nedostatku pohybu, ale ve stravě. Jako dítěti mi nikdo nevysvětlil, že bych měla jíst ovoce a zeleninu, a že solené brambůrky jsou nezdravé. V dospívání se to vymklo kontrole. Má váha směřovala opravdu špatným směrem. Pro okolí jsem chtěla být neviditelnou. Vždyt vypadám jak slon. Věděla jsem, že musím se svým tělem něco udělat.

 Začala jsem cvičit a zkoušet různé diety. Co se dělo, asi ted’ všichni správně tušíte. Deprese , že to nefunguje, energie, kterou věnuji cvičení, není nikde vidět, a naopak se cítim unavená. Nic divného. Přes den se dá vše vydržet, ale večer už dostávám hlad. Naštěstí jsem se nenechávala odradit prvními neúspěchy a hledala jiné sportovní aktivity, které mě  pro změnu budou bavit a také více informací o zdravém jídelníčku. Má motivace byla tak silná, že mi nedovolila podlehnout při malých nezdarech. Díky motivacím jsem se stále udržovala na cestě za vysněnou postavou.

Potom už začalo být jen lépe.

Kilogramy šly dolů a sebevědomí nahoru. Ta zakřiklá holka, co chtěla být neviditelná, se najednou začala hezky oblékat. Okolí si toho nemohlo nevšimnout. Z ošklivého kačátka se stala labut’. Každý kompliment mě hřál u srdce. Uvědomila jsem si, že motivace a to, že jsem začala mít ráda samu sebe, mi na té mé cestě neuvěřitelně pomohla.

Nastal zlom.

Pochopila jsem, že hubnutí začíná v hlavě. Nestačí každý den cvičit jako robot a na sílu jíst něco, co mi nechutná, jen proto, že v knížce se píše, že je to zdravé. Potom je to běh na krátkou trat’. Kromě výživového poradenství jsem se začala věnovat také osobnímu rozvoji. Přečetla jsem spousty knížek, zúčastnila se několika webinářů, kurzů, nechala se inspirovat nejlepšími. Zkombinovala jsem všechny získané znalosti a vytvořila si program, který mi funguje. Zdravá a pravidelná strava, sport a pořádná dávka motivace a sebelásky jsou klíčem. Každý den se o sebe s láskou starám, dávám tělu to, co potřebuje.  Žiju zdravě, cvičím, jsem fit, protože vše dělám pro sebe. Vždyť miluji své tělo. Investice do vlastního zdraví je ta nejlepší.

Ve svém prvním eBooku 8 pilířů pro pevné základy vašeho zdraví, bych vám chtěla předat návod, jednoduché kroky, které považuji za úplný základ pro změnu zdravého životního stylu. Tyto rady vám pomohou nejen zhubnout a držet se dlouhodobě fit, ale celkově se díky nim budete cítit se lépe. Tento eBook zdarma je pro vás ke stažení zde.