Nezklamu tě Ježíku

Milý Ježíšku, děkuji ti za všechny ty překrásné dárky. Děkuji za to, že mě ve všem podporuješ a v novém roce chceš, abych byla ještě chytřejší, krásnější, hubenější a fit. Děkuji ti také za ten úžasný diář, ty víš, že si důležité věci ráda plánuju. To bude skvělý rok 2018.

 

A co tvůj rok 2018? Nějaká předsevzetí, plány, sny? Nebo jen mávnutí rukou a co bude, to bude? Dělala jsem si trošku průzkum ve svém okolí. A ukázalo se, že hodně lidí přistupuje do nového roku s pesimismem. Nějak ten nový rok neřeší. Je to jen další rok v jejich životě. Trochu mě to šokovalo. Nepřekvapuje mě to, že si lidé přestávají dávat předsevzetí, ale samotné nastavení. Z druhé strany, jestli chceš nebo víš, že musíš ve svém životě něco změnit, nemusíš čekat akorát na prvního ledna nebo první den v měsíci. Začni hned TEĎ.

Někdo mě přece jen svou odpovědí překvapil. Kamarád, který pravidelně cvičí, zdravě jí, a i když má také nějaké své problémy, tak si nepřeje v novém roce ani peníze, ani super bourák nebo dovolenou u moře. Prý má jen takové malé předsevzetí a přání. Chce být jednoduše šťastný, těšit se každou chvílí v životě. Myslím, že takové předsevzetí by měl mít každý z nás. Umět se radovat z každé minuty, být vděčný za to, co mám, co se mi dostává, a nebát se mít sny a už vůbec se nebát si je plnit.

Před vánoci jsem procházela internetová knihkupectví a je až neuvěřitelné, kolik je knížek o šťastném životě, o tom, jak dosáhnout toho, co chceme, o harmonii těla i ducha. Myslím, že každá výprava ke štěstí a šťastnému životu by měla začít v hlavě. Že není jeden návod na štěstí, ale všechny programy a přesvědčení, která máme hluboko uložené v hlavě, neboť si je sbíráme od dětství, nám brání úplně se otevřít všemu tomu krásnému kolem. Každý si musíme najít ten svůj návod na štěstí a šťastný život.

Já se v tomto roce chci soustředit na sebelásku, svou rodinu a nějaké to tvoření okolo blogu. Chci se víc radovat ze života a víc si všímat toho krásného kolem. Slíbila jsem si, že každý den si budu zapisovat svoje vděčnosti.

Jestli jsi s předsevzetím nezačala od 1. ledna, nic si z toho nedělej. Já si každý rok dávám ještě týden na to, abych se trochu vzpamatovala z oslav a měla čas vše promyslet a naplánovat.

Máš nějaké předsevzetí? Objevilo se mezi následující desítkou?

TOP 10 novorožních předsevzetí

  1. Víc času budu trávit s rodinou a přáteli.
  2. Pravidelně budu  cvičit.
  3. Zhubnu.
  4. Přestanu kouřit.
  5. Naučím se víc radovat ze života.
  6. Přestanu pít alkohol.
  7. Splatím dluhy.
  8. Naučím se něco nového.

Přeju nám všem, ať rok 2018 opravdu stojí za to. Ať je rokem splněných snů a přání. 

lillan.andrea@seznam.cz
Pomohu vám dostat se ze stratovací čáry do cílové rovinky. Cvičení, zdravé jídlo a pozitivní myšlení se stane i vaší součástí. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.