Zamiluj si podzim + podzimní MUST HAVE

 

Nevím jak ty, ale já miluju podzim. Z barevných stromů se nedají odtrhnout oči a i když každý den nesvítí sluníčko, vůbec mi to nevadí. Najednou mám větší porozumění, když venku leje a leje. Všechno okolo zpomaluje své tempo a já mám chuť také zpomalit. Kdybych se tě teď zaptala, jestli máš podzim ráda, nebo ne, co bys odpověděla? Jestli je tvá odpověď ne, doufám, že tě tento článek přesvědčí o opaku.

Narodila jsem se v zimě a prý ti, co se narodí v zimě, mají rádi spíš zimu a naopak. Jestli si mám vybrat, tak jednoznačně vybírám moře, teplo, plavky a slunce, namísto zasněžených hor, teplé bundy a sněhu.Nemůžu však říct, že zimu nesnáším. Každé roční období má své kouzlo a význam.

Tak, jak se příroda mění s každým ročním obdobím, měníme se i my. Myslím, že bychom měli být víc spojení s přírodou a naslouchat jí. Když příroda odpočívá, také máme chuť trochu zpomalit a na jaře, když se znovu všechno probouzí, nechce se nám jen tak lenošit a nic nedělat. Jistě máš na každé roční období své rituály a možná je děláš úplně nevědomě.

Každé roční období si vyžaduje změnu
V létě se v našem jídelníčku objevovaly saláty, studené nápoje, sezonní ovoce a zelenina. Čím víc se ochlazuje, tím víc potřebujeme něco na zahřátí, tedy teplé nápoje, polévky a bohužel i možná víc sladkostí, protože energie ubývá.

Léto je vždy ve znamení vysokých obrátek. Sluníčko a hezké počasí mi dává hodně energie a lenošení je pro mě ztráta času. Takže sportování, procházky, výlety, dovolené, práce na zahrádce a stále něco.

Na podzim znovu cítím, jak chci zpomalit. Běhání a kardio se změnilo na pilates a posilování. Říkám si, že znovu zkusím i jógu. Znovu, protože už tolikrát jsem s jógou začínala, ale nikdy mě nepohltila natolik, abych to vydržela víc než dva týdny. Na jógu jsem prostě ještě nedozrála.

Změny jsou i v šatníku. Nemyslím teď teplé obleční, ale barvy. Tento rok jsem si na podzim zamilovala červenou. Kdo mě zná, tak ví, že červená není moje oblíbená barva, ale tento rok je to trefa do černého. Nesmí chybět ani červená rtěnka, tento rok to bude moje oblíbená.

10 mých podzimních MUST HAVE:

• teplý červený svetr
• červená rtěnka
• nový lak na nehty v podzimních barvách
• teplé ponožky nebo cool bačkory, třeba jednorožce
• krásný velký hrnek na teplé kakao, čokoládu nebo oblíbený čaj
• knížka, na kterou v létě nebyl čas
• pleťová maska
• vonná svíčka
• sůl do koupele, já používám sůl s magnesiem
• recept na domácí šťávu na podporu imunity

Užij si podzim po svém a udělej to, co už dávno odkládáš, tedy věnuj trochu času sama sobě, rozmazluj se, hýčkej své smysly. Mých 10 MUST HAVE podzimu je právě to, co ti k tomu pomůže. Cítit se krásná, odpočinutá, přitažlivá. Každé ráno vypij trochu zdravé šťávy, do práce nebo na kávu s kamarádkou vyraž v novém červeném svetru a nezapoměň se usmívat s červenou rtěnkou na rtech. Večer si zapal vonnou svíčku, napusť si teplou vanu a nezapomeň na sůl do koupele a masku na tvář. Teď už chybí jen teplé ponožky a odpočinek s knížkou. Jak je možné nemilovat podzim?

Moje tipy

Nejraději mám sůl s hořčíkem
Většina lidí má nedostatek hořčíku a přitom hořčík je druhým nejhojnějším prvkem v našem těle a používá se při regulaci více než 300 enzymů a reakcí v těle. Většina z nás má v těle příliš mnoho vápníku v poměru s hořčíkem (díky obohaceným potravinám a nevyváženým půdám). Mnoho forem hořčíku je obtížné absorbovat při orálním podání, zvláště u těch, kteří mají poškozené střevo (to jevětšina z nás).

Kůže je největším orgánem těla a jako taková má úžasnou schopnost absorbovat, filtrovat toxiny a dodat živiny tělu. Je také viditelným znakem zdraví celého těla. Já si koupel v soli obohacené hořčíkem dopřávám jednou týdně.

Taková koupel ti uleví od stresu a bolesti svalů, zlepší vstřebávání živin, zrychlí hojení ran, zlepší hydrataci pokožky a to zdaleka není všechno.

 

Elixír zdraví na imunitu

Celý článek můžeš najít zde. Podle toho, kolik lidí četlo tento článek, soudím, že máte rádi takové domácí recepty pro zdraví. Přidávám tedy ještě jeden. Objevila jsem ho teprve tento rok, takže budu ráda, jestli už má někdo zkušenosti.

Budeš potřebovat rakytník. Já si plody rakytníku kupuji v ruském obchodu, mají ho mražený, takže nemusím spotřebovat všechno najednou. Pár kuliček přidávám do smoothie. Plody rakytníku jsou hodně kyselé, takže opravdu jen pár kuliček.

Druhý způsob je takový, že rakytník dám do mixéru a přidávám med, nejlépe bio. Množství medu záleží na chuti každého. Přecedím přez síto a hotovo. Skladuji v lednici a každý den trochu dávám celé rodině. Nedělej velké množství naráz, protože šťáva se nedá dlouho uchovávat. Plody rakytníku obsahují velké množství vitaminu C, A, E, F, D, K, skupiny B a rutin, tedy vitamin P. Jeden kilogram plodů prý pokrývá téměř půlroční spotřebu vitaminů C a A.

lillan.andrea@seznam.cz
Pomohu vám dostat se ze stratovací čáry do cílové rovinky. Cvičení, zdravé jídlo a pozitivní myšlení se stane i vaší součástí. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.